Jak komputery mobilne zwiększają wydajność magazynu?

Technologia przenośnych komputerów stała się wszechobecna w przedsiębiorstwie i w naszej kulturze. W biznesie każdy, od dyrektora generalnego po technika serwisu, może korzystać z telefonu komórkowego, tabletu lub wytrzymałego komputera przenośnego, aby uzyskać dostęp do ważnych danych i aplikacji. W naszym życiu osobistym smartfony i tablety stały się kluczowym łącznikiem z mediami społecznościowymi, pocztą elektroniczną, aplikacjami bankowymi i płatniczymi, aktualizacjami sportowymi i usługami takimi jak Bolt, Glovo itp..

Dlaczego? Ponieważ technologia mobilna zwiększa wydajność. Jest to szczególnie prawdziwe w centrum dystrybucji lub magazynie.

Większość operacji magazynowych może skorzystać z przenośnych komputerów - mobilizacja przyjmowania i wydawania towaru zapewnia natychmiastową widoczność zapasów i potwierdzenie odbioru lub wysyłki. Dzięki komputerom przenośnym zamontowanym na wózkach widłowych lub innych pojazdach można rozszerzyć tę widoczność na cały obiekt.

Ręczne komputery mobilne umożliwiają również magazynom automatyczną weryfikację przesyłek pod kątem zamówień zakupu, zapewniają dokładną kompletację i rozmieszczenie towarów, inicjują zamówienia uzupełniające na podstawie skanowania zapasów na półkach w czasie rzeczywistym oraz zatwierdzają zamówienia w trakcie ich kompletowania i pakowania.

Technologia mobilna zwiększa wydajność na wiele sposobów:

Łatwe w użyciu urządzenia: Podczas gdy starsze ręczne urządzenia mobilne były nieporęczne i trudne w nawigacji, nowoczesne komputery mobilne są intuicyjne i posiadają przyjazne dla użytkownika interfejsy, które są tak łatwe w użyciu i zrozumiałe jak smartfon. W rzeczywistości wiele z tych wytrzymałych urządzeń przenośnych korzysta z tego samego systemu operacyjnego (Android lub Windows Mobile), który pracownicy znają ze swoich osobistych tabletów lub smartfonów.

Oznacza to, że użytkownicy końcowi mogą szybko zacząć korzystać z nowych urządzeń i aplikacji, przy minimalnych zakłóceniach, czasie szkolenia i kosztach.

Niezawodne, codzienne działanie: Wytrzymałe komputery mobilne są zbudowane tak, aby wytrzymać trudne warunki typowe dla pracy w magazynie i mogą zapewnić łączność przez całą zmianę dzięki zaawansowanej technologii baterii. Wiele z tych urządzeń jest odpornych na kurz i wodę oraz może przetrwać wielokrotne upadki na beton - to niezbędne zabezpieczenia w ruchliwym doku odbiorczym lub szybko działającym magazynie.

Dostęp w dowolnym miejscu i czasie do wszelkich informacji w systemach zaplecza: Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów w zakresie szybszej i tańszej logistyki, operacje magazynowe zależą od szybkiego dostępu do danych planowania zasobów przedsiębiorstwa, a także informacji z systemów zarządzania łańcuchem dostaw, prognozowania/planowania zapasów i innych systemów oprogramowania. Klienci chcą mieć dostęp do informacji o zapasach w czasie rzeczywistym, zanim złożą zamówienie, a magazyn musi być w stanie szybko reagować, aby koordynować działania z dostawcami usług logistycznych w celu zagwarantowania terminowej wysyłki.

Przenośne rozwiązania komputerowe mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia aktualnych danych o zapasach oraz dla jak najszybszego przekazywania informacji o zamówieniach i wysyłkach pracownikom magazynu.

Szybsze pozyskiwanie danych: Rozwiązania mobilne pozwalają użytkownikom na przechwytywanie szerszej gamy danych znacznie szybciej niż byłoby to możliwe przy ręcznym zbieraniu danych. Dzięki ręcznym mobilnym urządzeniom komputerowym pracownicy mogą nie tylko skanować etykiety z kodami kreskowymi i znacznikami RFID, ale także zbierać dane o lokalizacji, statusie zamówienia, a nawet dokumentować stan towarów, robiąc zdjęcia za pomocą wbudowanego aparatu lub kamery.

Po zebraniu tych informacji można je szybko przesłać do systemu zarządzania magazynem lub innych systemów przedsiębiorstwa za pomocą magazynowej sieci WiFi lub komórkowego połączenia danych.

Komunikacja typu push-to-talk: Dane to nie jedyny rodzaj komunikacji, jaki umożliwiają te urządzenia. Wiele komputerów przenośnych posiada funkcje głosowe push-to-talk, umożliwiające szybką komunikację ze współpracownikami w terenie, a także z przełożonymi, dyspozytorami i innymi osobami w biurze. Pracownicy magazynu mogą prosić o pomoc współpracowników lub zgłaszać problemy związane z inwentaryzacją lub wysyłką, korzystając z tych samych urządzeń mobilnych, które zapewniają łączność z danymi.

Podsumowując, mobilne rozwiązania komputerowe mogą zapewnić nową wydajność w niemal każdej operacji magazynowej. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi, możliwości bezprzewodowego zbierania danych i trwałej konstrukcji urządzenia te mogą ułatwić Twoim pracownikom tworzenie dokładniejszych zamówień i to szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty komputerów mobilnych najlepszych producentów takich jak Zebra czy Honeywell.

Jesteśmy ekspertem
w automatycznej identyfikacji Czytaj więcej...
Oferujemy kompleksowe rozwiązania Czytaj więcej...
Gwarantujemy jakość
i bezpieczeństwo Czytaj więcej...
Współpracjemy
z czołowymi producentami Czytaj więcej...