7 najważniejszych korzyści z automatycznego wymiarowania

Automatyczne wymiarowanie w 2022

 

E-commerce nadal wprowadza innowacje i rozwija się. W latach 2020 i 2021 konsumenci i firmy musiały zwrócić się do e-commerce, aby zdobyć wiele potrzebnych rzeczy. Co to oznacza? Oznacza to, że magazyny przenoszą więcej zapasów, więcej pojazdów dostawczych jest niezbędnych, aby nadążyć za popytem, a te pojazdy muszą zoptymalizować przestrzeń. W miarę rozwoju handlu elektronicznego ważne jest posiadanie systemu wymiarowania, który może pomóc w innowacjach i zwiększonym zapotrzebowaniu ze strony firm i konsumentów. W tym artykule omówimy kilka kluczowych korzyści wynikających z wdrożenia systemu wymiarowania paczek

Automatyczne wymiarowanie

Jakie zalety ma posiadanie systemu wymiarowania?

 

1. Spełnienie wymagań dotyczących szybkości

Firmy takie jak Allegro czy Amazon oferują dwudniową wysyłkę wybranych produktów. Oferta ta przynosi wiele korzyści, ale wywiera dużą presję na centra dystrybucyjne, magazyny i usługi dostawcze. Niezawodny i wydajny system wymiarowania może pomóc w zmniejszeniu tej presji. Ręczne mierzenie i ważenie paczek jest zbyt wolne, aby sprostać wymaganiom współczesnego konsumenta, a możliwość popełnienia błędu przez człowieka zawsze istnieje, gdy zadania wykonywane są ręcznie. System wymiarowania może zmierzyć i zważyć paczkę w ciągu kilku sekund.

2. Dokładność łączy się z szybkością

Urządzenia do wymiarowania mogą być wyposażone w szereg najnowocześniejszych technologii, takich jak najwyższej klasy kamery, technologia lasera na podczerwień, ultradźwięki i inne. Niektórzy uważają, że standardy dokładności i jakości nie mogą być spełnione szybko. Systemy wymiarowania zmieniają tę perspektywę. Dzięki wysokiej jakości systemowi wymiarowania nie trzeba dokonywać wyboru pomiędzy szybkością a dokładnością. Dokładność, którą zapewniają te rozwiązania, ma zastosowanie w magazynowaniu, transporcie i wysyłce.

3. Dokładność dla magazynów

Systemy wymiarowania dają magazynom przewagę w zakresie optymalizacji składowania produktów. W magazynach przestrzeń jest ograniczona, a znajomość dokładnych wymiarów przedmiotów pozwala na lepszą organizację i lepszy przepływ towarów w wysyłce i odbiorze. Jest to bardzo ważne, gdy magazyn wysyła i odbiera tysiące przedmiotów każdego dnia.

4. Dokładność w transporcie

Przewoźnicy są bardziej narażeni na to, że zabraknie miejsca w pojeździe, zanim osiągnie on swoją nośność. Dzięki systemom wymiarowania przewoźnicy mają dokładne dane na temat wagi wymiarowej swoich paczek. Dzięki temu mogą szybko i pewnie obliczyć opłaty i koszty wysyłki.

5. Dokładność dla spedycji

Dla spedytorów, wymiarowanie może odgrywać kluczową rolę w obniżaniu kosztów i zwiększaniu wydajności. Dane wymiarowe zapewniają skuteczny sposób przewidywania kosztów wysyłki, a także weryfikacji i dokumentowania aktualnego stanu paczek.

6. Budowanie relacji z klientami

Klienci są tym, czego firmy potrzebują, aby przetrwać i rozwijać się. Dzięki wdrożeniu systemu wymiarowania do przepływów pracy, firmy mają wysokiej jakości dane, które mogą wykorzystać, aby być przejrzystym w stosunku do swoich opłat. Budowanie relacji z klientami prowadzi do kontynuowania współpracy z nimi, a oni sami są bardziej skłonni polecić zaufaną firmę swoim rówieśnikom.

7. Zwiększone przychody

Firmy mogą zauważyć wzrost dochodów w ciągu kilku miesięcy od wdrożenia systemu wymiarowania. Systemy wymiarowania paczek zmniejszają koszty pracy i pomagają spedytorom i przewoźnikom ograniczyć kosztowne obciążenia zwrotne. Dane wymiarowe dostarczane przez system wymiarowania pomagają również zmaksymalizować przestrzeń w pojazdach dostawczych, dzięki czemu nadawcy mogą wykonać więcej zadań przy użyciu każdego pojazdu.

Jakie urządzenie wybrać do automatycznego wymiarowania?

 

Seria iDimension

Korzyści płynące z automatyzacji zbierania danych wymiarowych są oczywiste. Jednak wybór odpowiedniego systemu jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Różne systemy mają specyficzne zastosowania, a także różnią się kosztami. Należy pamiętać o budżecie, liczbie paczek otrzymywanych i/lub wysyłanych dziennie oraz o tym, czy system ma być stacjonarny czy mobilny.

Urządzenia z serii iDimension w naszej ofercie rejestrują obrazy paczek, opakowań płaskich, worków polietylenowych, tub i przedmiotów o nieregularnych kształtach w rekordowym czasie, aby obliczyć wymiary paczek do wysyłki. Dzięki nim przewoźnicy znają wymiary i wagę palet oraz paczek w czasie krótszym niż sekunda. Znajdą one zastosowanie w każdej firmie, w której wymagana jest precyzja wymiarowania.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

iDimension Plus
Jesteśmy ekspertem
w automatycznej identyfikacji Czytaj więcej...
Oferujemy kompleksowe rozwiązania Czytaj więcej...
Gwarantujemy jakość
i bezpieczeństwo Czytaj więcej...
Współpracjemy
z czołowymi producentami Czytaj więcej...